Twój e-papieros przestał działać?

Elektroniczny papieros to wciąż tylko urządzenie, które czasem może po prostu odmówić posłuszeństwa. Bywa więc, że przestaje działać, albo od początku się nie włącza. Warto wiedzieć, jakie są tego przyczyny, zanim się zniechęcimy i wyrzucimy go do kosza.

1. Rozładowana bateria – to nie tradycyjna fajka, którą po prostu odpalamy za pomocą zapalniczki i już działa. Gdyby nie bateria, nie byłby elektroniczny. Nikomu pewnie dziś nie trzeba tłumaczyć, że baterię należy sukcesywnie ładować. Migająca dioda będzie oznaczać, że się rozładowała i pilnie potrzebuje prądu pozyskiwanego za pośrednictwem ładowarki.

2. Bateria nie działa zaraz po kupnie elektronicznego papierosa – dla bezpieczeństwa transportu nowe produkty są wyłączone. Uruchomienie następuje przez kilkukrotne przyciśnięcie przycisku zasilającego baterię i od razu można z niego korzystać. Czasem trzeba jednak jeszcze naładować baterię.

3. Brak dymu podczas korzystania z e-papierosa – przyczyną będzie z pewnością niedokręcona grzałka. Po wymianie e-liquidu należy się upewnić, że wszystkie części zostały poprawnie złożone i dokręcone.

4. Kanał powietrzny e-papierosa został zalany – w takim wypadku należy odkręcić clearomiser i przetrzeć go chusteczką higieniczną.

5. Brak ładowania baterii w e-papierosie – prawdopodobnie styki urządzenia zostały zalane. Po przyciśnięciu przycisku dioda się nie pali, papieros nie wydziela dym i nie ma żadnej reakcji. Wówczas należy rozkręcić urządzenie i przeczyścić je chusteczką. Może się czasem zdarzyć, że krople e-liquidy uszkodziły styki i e-papieros nie będzie się więcej nadawał do użytku.

6. Wyciek z atomizera – może być spowodowany niewłaściwym użytkowaniem e-papierosa. Zbyt szybkie zaciąganie się, zatykanie palcem wlotu powietrza, przedwczesne wyłączanie baterii – oto możliwe przyczyny takiej usterki. Należy więc uważnie korzystać z urządzenia.

7. Dioda świeci się mimo braku dymu z e-papierosa – przyczyną takiego stanu rzeczy może być wadliwa bateria, którą należy sprawdzić z innym atomizerem lub naładować. Warto także przeczyścić urządzenie i jego styki szmatką.

8. Elektroniczny papieros przestał się dymić lub dymi zbyt mało obficie – rozkręcamy urządzenie, przykładamy atomizer do chusteczki bądź szmatki i dmuchamy w niego. Winą będzie najprawdopodobniej zalegający w atomizerze e-liquid. Warto dokładnie przeczyścić, gwinty, atomizer i dla pewności całe urządzenie.

Poza tym, kupujmy produkty i urządzenia dobrej jakości, a takich nieoczekiwanych niespodzianek na pewno będzie znacznie mniej, a nawet wcale!