Ustawa została opublikowana w dzienniku ustaw – za 14 dni zacznie obowiązywać.

W dniu dzisiejszym tj. 24.08.2016 w dzienniku ustaw TUTAJ opublikowano Ustawę z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. 

Po 14 dniach od dnia dzisiejszego zacznie ona obowiązywać !

Sądny dzień dla wszystkich osób,
które wybrały zdrowszą alternatywę i porzuciły papierosy tradycyjne lub ograniczyły ich palenia na rzecz inhalowania elektronicznych papierosów zbliża się wielkimi krokami.

Wiele osób pyta czy sklepy internetowe w dniu wejścia ustawy znikną – zostaną usunięte – NIE moi drodzy – strony w 100% pozostaną a to z racji tego, że nie na wszystkie produkty zostaje nałożony zakaz sprzedaży online.

Bez problemu przez internet kupimy:

– Druty
– Bawełnę
– Glikol i Glicerynę
– Aromaty
– Części do boxów homemade
– Akumulatory
– Ładowarki

Przez internet nie kupimy:

– Modów elektronicznych
– Parowników tank / dripper
– Baz nikotynowych
– Wymiennych grzałek fabrycznych
– Liquidów

KUPIMY TYLKO STACJONARNIE oraz 6 MIESIĘCY PO POJAWIENIU SIĘ NA RYNKU:

– Mody elektroniczne i mechaniczne
– Niektóre parowniki typu Tank 
– Bazy nikotynowe o maksymalnym stężeniu 20mg ( butelki 10ml )
– Wymienne grzałki fabryczne
– Liquidy

Bez problemu najprawdopodobniej będzie można kupić również liquidy w dużych butelkach tzw ” zerówki ” beznikotynowe.

Bardzo ważną rzeczą, o której należy wspomnieć i serdecznie dziękujemy VCP Polska za zwrócenie na ten fakt uwagi jest zakaz sprzedaży transgranicznej ( zamawiania zza granicy ).


JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH PARADOKSÓW… jest to,że czajnik elektryczny, którego używacie w domu może kwalifikować się jako e-papieros …


Należy też dodać,że nikt nie zabroni Wam zamówić czegoś przez internet, ale paczka, którą zamówicie może zostać zatrzymana przez urząd, który podda ją weryfikacji i poprosi o potwierdzenie płatności za towar – i tutaj możemy się liczyć z wysoką karą pieniężną oraz konfiskatą towaru !


Jeżeli macie jakieś wątpliwości zerknijcie TUTAJ – gdzie jeden z użytkowników grup wybrał dla Was najważniejsze fragmenty obowiązującej ustawy.