Uwell Crown 3 – dostępny w polskiej sieci sklepów VCP

Crown-a w pierwszej wersji tuż po premierze przez wielu użytkowników uważany był za jeden z najlepszych parowników na grzałki fabryczne. Dwójka w moich odczuciach była ciut gorsza – zmiana konstrukcji grzałek wpływała na oddawanie smaku. Dziś parę zdjęć i słów na temat 3 już wersji Crown-a.

Trójka – mimo kilku zmian wpisuje się w dizajn poprzedników. 24.5mm średnicy i 5 ml pojemności czyli delikatnie większa średnica i zachowana pojemność patrząc na poprzednika – 4 wersje kolorystyczne a w nich między innymi kolorowy jak tęcza i rozkoszny błękit 🙂

Pin kontaktowy + parownika pozłocony 24 karatowym złotem dla zwiększenia przewodności – niestety bez możliwości regulacji wysokości pinu.

Wygodne napełnianie – przez 2 duże otwory otwory, które ujrzymy po zdjęciu ściągnięciu górnej czapki parownika osadzonej na dość grubej uszczelce. Rozwiązanie dobre, ale po czasie wyrobiona uszczelka może doprowadzić do niepowołanego spadania czapki – a resztę możecie dopowiedzieć sobie sami.

Drip tipy – masywne, delikatnie zaokrąglone, osadzane na 2 grubych uszczelkach w bardzo fajnych połączeniach kolorystycznych – w zależności od koloru parownika, środkowa część drip tipu ma inny kolor, wierzch jest czarny zaś złoty dolny pierścień świetnie podkreśla linię.

Grzałki fabryczne – tutaj zmiana w stosunku do poprzednika w konstrukcji i wyglądzie – zwiększają się otwory do zasysania przez bawełnę liquidu – tutaj spory plus. Zakres pracy a w zasadzie sugerowana najlepsza moc pracy grzałki 0.25 ohm to 80 do 90 W zaś grzałki 0.5 ohm między 70 a 80W.

Powłoki wyglądają imponująco – są czyste i dopracowane, grawer laserowy wewnątrz oraz mechaniczny na zewnątrz. W środku pomocna informacja, która wyznacza minimalną linię poziomu liquidu – dla zapominalskich i dla tych, którzy do ostatniej kropelki chcą wykorzystać płyn, ale zarazem nie załapać soczystego ” bobra ” i nie smażyć suchej grzałki.

Specyfikacja techniczna:

– 24.5mm średnicy
– 5ml pojemności
– Łatwe i szybkie napełnianie
– Regulowany dolny przepływ powietrza o średnicy 11mm x 2mm
– Parownik przeznaczony jedynie na grzałki fabryczne
– W zestawie grzałka 0.25 ohm SUS316 zakresem pracy od 80W do 90W
– W zestawie grzałka 0.5 ohm SUS316 z zakresem pracy od 70W do 80W
– Konstrukcja z wysokiej jakości stali nierdzewnej
– Szkło kwarcowe
– Pozłacany 24K złotem pin kontaktowy +