Używanie elektronicznego papierosa zimą – 5 przydatnych porad od Vape.pl

Zbliża się zima – pewnie Was zaskoczę, ale będzie zimno ! A akumulatory i liquidy nie lubią jak jest zimno. Nie musicie kupować im wełnianych kubraczków, ale warto przypomnieć kilka przydatnych porad ..

” Wziął i mi zgęstniał „

 

 

Klasyczny liquid składa się z : Glikolu propylenowego, gliceryny oraz aromatu. O ile o glikol nie musimy się obawiać bo zamarza dopiero w – 59 stopniach Celsjusza to gliceryna krzepnie już w 18 stopniach Celsjusza na plusie. Dodanie do czystej gliceryny innych związków potrafi zmienić jej temperaturę krzepnięcia. W niemal każdej bazie znajdują się śladowe ilości wody i to ona jako pierwsza w temperaturze 0 stopni Celsjusza zamarza.

 

Doprowadzenie liquidu do zamarznięcia może spowodować nieodwracalne zmiany między innymi w smaku – i samo ogrzanie nie spowoduje przywrócenia pierwotnych właściwości.

 ” O kurnia ! Znowu złapałem bobra .. „

 

 

Nie sugerujcie się tytułem tego punktu .. nie będziemy łapać żadnych zwierzaków !

 

ALE BOBER .. kto nie poczuł smaku przypalonej waty niech pierwszy rzuci kamieniem; zimą gdy temperatura znacznie spada liquid gęstnieje ? gęstość liquidu zmienia się nieznaczenie – odczuwalnie jednak zmienia się jego lepkość. Lepki liquid znacznie wolniej będzie wchłaniał się w materiał przewodzący – a przy szybkim odparowaniu nie zdąży odpowiednio przesączyć chociażby bawełny.

 

Jak sobie z tym poradzić ? 1. Nie doprowadzić do znacznego wychłodzenia liquidu 2. Dodać do liquidu bardzo małą ilość czystego spirytusu, który zmniejsza lepkość.

” Przed chwilą ładowałem a zaraz muszę znowu .. „

 

 

Zauważyliście spadek pojemności i efektywności akumulatorów w zimę ? Śpieszę z wyjaśnieniem 🙂

 

Akumulator to magazyn energii – podczas ładowania dostarczamy energię elektryczną, która zmieniana jest w energię chemiczną wewnątrz akumulatora. Z akumulatorem jest jak z mężem, którego żona poprosiła o wyniesienie śmieci – przez pierwszy okres robi to szybko i sprawnie, ale po czasie trzeba się na niego wydrzeć by to zrobił .. 😀

 

Mniej więcej tak również wygląda przepływ energii, który w zimę utrudnia temperatura – zbyt niska sprawia,że przepływ elektronów jest spowolniony.

 

Zamykając obwód ( przykładowo rozpoczynając wapowanie ) z akumulatora wydostają się elektrony aktywne, które przepływają przez opór – a następnie porzucając ładunek wracają do akumulatora. Zimą przepływ wygląda mniej więcej tak jak film włączony w tempie x 0.5.

 

W temperaturze – 10 stopni Celsjusza w pełni naładowany akumulator będzie miał około 70% swojej realnej pojemności co przełoży się na konieczność częstszego ładowanie .. RADA ? Trzymaj akumulator w cieple – przy serduszku .. 🙂

” Chyba mi się skurczył … „

 

 

Znacie zapewne kawał o czarnoskórym człowieku, który wchodzi z zimnej wody i budzi entuzjazm wszystkich spoglądających kobiet ?? Tutaj jest ciut inaczej… 😀

 

Zacznijmy od tego,że na minusowe temperatury wypada zaopatrzyć się w drip tip z plastiku / drewna lub akrylu – metalowe ustniki na zimnie mogą narobić nam sporo przykrości .. Pierwsza niewinna chmurka może być tą, która

 

Kolejna sprawa to kurczenie się metali – nie jest ogromnie odczuwalne, ale jeżeli Wasz parownik jest przesadnie – wręcz idealnie spasowany na pyrex mogą działać większe siły –  przez co łatwiej będzie go uszkodzić 🙂

” Chmury na wietrze „

 

 

Sezon na chwalenie się ” większą chmurą ” uważam za otwarty .. jak wiadomo zima sprzyja ogromnej chmurze, ale moi mili .. Pamiętajcie,że należy zachować kulturę – pamiętajcie też o zakazie wapowania w miejscach użyteczności publicznej – zimą wasza kulturalna – nikomu nieprzeszkadzająca chmurka będzie o wiele bardziej widoczna ..

boardboard