Vaporesso Estoc Mega Tank

Nowy parownik od Vaporesso – Estock – główne założenia : Tani, dobry, poręczny, łatwy w obsłudze i z grzałkami fabrycznymi, które potrafią sporo wytrzymać – nie brzmi pięknie ??

screenshot_18 screenshot_19

Brzmi pięknie i tak samo jest – jego cena za granicą oscyluje w okolicach 60 zł – aż ? tylko ? Moim skromnym zdaniem tylko 60 zł – konstrukcja prosta jak budowa cepa – połączenie stali nierdzewnej i grubego szkła , wymienny drip tip 510 – pojemność 4ml – pozłacany pin kontaktowy zwiększający przewodność i regulowany airflow o średnicy 12×2 mm.

Top cap od góry gładziutki – na boku zaś z wpustami, które pozwolą w łatwy i prosty sposób odkręcić kapsel i napełnić parownik ulubionym liquidem.

screenshot_20 screenshot_21

Fabryczne grzałki, ale brak bazy RBA – dla niektórych spory minus – ja osobiście wolę parowniki z dobrymi grzałkami fabrycznymi a w zestawie dostajemy grzałkę ceramiczną 0.5 ohm z zakresem pracy od 25W do 35W oraz clapton coil 0.4 ohm z zakresem pracy od 40W do 50W.

Był okres, w którym o grzałkach ceramicznych było głośno – wiele osób chwaliło je za długowieczność i doskonałe wręcz oddawanie smaku. Ja po krótkich testach uważam,że faktycznie są długowieczne – ale tylko przy dobrej budowie a z oddawaniem smaku bywa różnie bo różnie też bywa z doborem materiału przewodzącego liquid i jego jakością – wiele również zależy od liquidu – jeżeli jego smak podbity jest słodzikami to każda grzałka będzie zbierała nam paskudny nagar karmelizując cukier przy odparowywaniu.

screenshot_23 screenshot_24

Specyfikacja techniczna:

– 4ml pojemności
– Podwójny regulowany airflow o średnicy 12mm x 2mm
– Pozłacany 24k złotem pin kontaktowy
– W zestawie grzałka ceramiczna 0.5 ohm z zakresem pracy od 25W do 35W oraz clapton coil 0.4 ohm z zakresem pracy od 40W do 50W
– Duże otwory pochłaniające liquid w grzałkach fabrycznych
– Drip tip 510 o średnicy 8mm
– Napełnianie od góry
– Średnica 22mm