Vaporesso Veco One – mały kompakt

Znudzeni trendem wielkich i potężnych zasilań producenci idą w stronę minimalizmu. Przykładem są nadal masowo sprzedawane eGO AiO czy iJust-y, które są idealnym odpowiednikiem cena = jakość. Vaporesso nie odstaje, chodź nie wróżę na Polskim rynku popularności dla tego zestawu to dziś kilka słów o nim.

Jeżeli chodzi o pojemność baterii to jest kiepsko – 1500mAh nie starszy na długi czas wapowania, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę bardzo małe wymiary zestawu i wydajność baterii ( w szczytowej ” formie ” do 40W ) – tragedii nie uświadczymy.

Pod przyciskiem umieszczono diodę informującą nas o pracy urządzenia oraz o stanie naładowania wbudowanego akumulatora. Prądu dosypujemy poprzez port microUSB umieszczony po przeciwnej stronie przycisku – wydajność 1A ( w rzeczywistości około 800mA ) pozwoli dość szybko podładować akumulator.

Parownik o pojemności 2ml napełniamy po odkręceniu top cap-a. Przepływ powietrza regulowany od góry dzięki ruchomemu pierścieniowo pozwoli dopasować przepływ i ustawić go w odpowiadającym dla nas miejscu.

W zestawie dostajemy 2 grzałki fabryczne + 1 preinstalowaną. Obie propozycje o oporności 0.3 ohm pozwolą na uzyskanie satysfakcjonującej chmury i poprawnego smaku. Należy jednak wspomnieć,że w związku z brakiem stabilizacji napięcia baterii z grzałki clapton coil będziemy zadowoleni jedynie przy naładowaniu baterii powyżej 65/70%.

Specyfikacja techniczna :

– Średnica zestawu 22mm
– Pojemność baterii 1500mAh
– Maksymalna moc szczytowa 40W
– Ładowanie baterii za pośrednictwem portu microUSB
– Pojemność parownika 2ml
– Reguloway przepływ powietrza o przekroju 11mm x 1.5mm
– Dioda led informująca o pracy, zwarciu oraz stanie naładowania baterii
– Napełnianie paorwnika od góry
– W zestawie grzałka 0.3 clapton coil oraz 0.3 ceramic coil
– Pozłacane 24K złotem piny kontaktowe

boardboardboard