VYPE – Zamach na kulture e-papierosów!

Pewnie nie wszystkim skrót BAT jest do końca jasny, także na początku od razu go wyjaśnię. BAT jest to nic innego jak British American Tobacco. Jest to jedno z największych „mocarstw” zajmujących się produkcją oraz dystrybucją wyrobów tytoniowych na świat.

Od długiego już czasu, jak większości vaperom wiadomo, trwa zażarta wojna pomiędzy koncernami tytoniowymi a światem vaperów. Bajeczki o szkodliwości e- papierosów wyssane z palca, poparte niepotwierdzonymi badaniami stronniczych naukowców. My jednak, mieliśmy zawsze swoje zdanie! Nie ufaliśmy informacjom podawanym do publikacji mediom publicznym. Czy mieliśmy rację? O tym za chwilę.

Z czasem wielkie firmy zajmujące się sprzedażą e-papierosów, takie jak: ESW czy E-Dym same zlecały badania niezależnym instytucjom w celu uzyskania jak największej liczby informacji na temat szkodliwości liquidów na organizm człowieka. Za co oczywiście im bardzo dziękujemy. Cieszymy się że są wśród Nas osoby tak bardzo zaangażowane w obronę społeczeństwa i kultury Vape. Z tego miejsca chciałbym złożyć olbrzymie podziękowania dla Starego Chemika (którego blog pozwolę sobie udostępnić pod koniec posta) za wnikliwe analizy treści, oraz przekładanie tekstów dla ludzi tak, by każdy był w stanie je zrozumieć i wyciągnąć z tego wnioski. Według mnie jest to jeden z Guru kultury Vape w Polsce.

Jak wiadomo z badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje, e- papierosy są dużo mniej szkodliwe dla człowieka, jak papierosy analogowe, o aż 1000 razy. Dlaczego? Ponieważ nie zawierają substancji smolistych, których w tradycyjnych papierosach są tysiące!

Tak więc przechodząc już do tematu właściwego. Jak zapowiadało się już od jakiegoś czasu, strategia BAT została zmieniona. Na skutek wprowadzenia na rynek e- papierosów, akcję koncernów poleciały na łeb. Straty w zyskach dostrzeżono tak bardzo, że nie mogli pozwolić sobie na przejście obok tego tematu obojętnie. Zauważono, że polityka propagandy nienawiści do e- papierosów się nie sprawdza, postanowiono odwrócić kota ogonem. Co to znaczy? BAT posługując się właściwymi badaniami, stwierdzającymi, że e- papierosy faktycznie są zdrowsze od analogów, prowadzą zmasowaną ekspansję na nasz rynek e- papierosów! Wprowadzają swoje produkty pod marką VYPE! Nie daj się oszukać! Co prawda ich technologia jest na poziomie roku 2010, czyli skromne bateryjki z wymiennymi kartomizerami, ale faktycznie może być to tylko badanie rynku i w mgnieniu oka będą starali się ponownie zmonopolizować rynek!

Starajmy się i My nie przechodzić obok tej sprawy obojętnie!

VAPERZE, CZY JEST CI TO OBOJĘTNE? 

Więcej informacji wkrótce!

#vypeshit

Vaperos

Link do bloga Starego Chemika

Anti Bat