Wartość rynku e-papierosów przekroczy 450 mln zł w tym roku

Stan informacji na 01 gru 2015 – napisz w komentarzach ile wynosi wartość na dzień dzisiejszy.

Rynek elektronicznych papierosów w Polsce dynamicznie rośnie i szacuje się, ze jego wartość wzrośnie do 450 mln zł w tym roku. Tak szacuje prezes British American Tabacco Polska Trading Antal Bekefi. W 2014 roku wartość tego rynku wyniosła 408 mln zł.

„Według naszych szacunków, wartość rynku elektronicznych papierosów przekroczy w tym roku w Polsce 450 mln euro. Dla porównania, rynek tradycyjnych papierosów wyniósł w ubiegłym roku 27 mld zł” – powiedział Bekefi podczas konferencji prasowej.

Według niego, Polska posiada jeden z najwyższych wskaźników wykorzystywania przez klientów e-papierosów. „Po przeprowadzeniu przez nas badania wśród 2 tys. konsumentów – zarówno użytkowników e-papierosów, jak i palaczy tradycyjnych papierosów w Polsce – widzimy bardzo duży potencjał” – dodał prezes.

Z badania zrealizowanego przez British American Tabacco (BAT) wynika, że w Polsce 11 proc. badanych korzysta regularnie z e-papierosów. Z kolei w Niemczech jest to 4 proc., a we Włoszech 8 proc.

BAT ogłosił dziś wprowadzenie na rynek Polski innowacyjnych e-papierosów VYPE ePen. Koncern zdecydował o rozpoczęciu sprzedaży tego produktu w ubiegłym roku najpierw w Wielkiej Brytanii. „W październiku wprowadziliśmy do sprzedaży VYPE do Włoch, a obecnie trwa wdrożenie we Francji. Polska jest kolejnym krajem, w którym te produkty za chwilę pojawią się w sprzedaży” – powiedział Bekefi.

Nowa marka e-papierosów VYPE początkowo ma być dostępna w Polsce w placówka Inmedio zlokalizowanych w centrach handlowych, biurowcach, w sieci Relay (lotniska, dworce), a także w sklepach typu convenience 1 minute i poprzez przeznaczoną dla tego produktu stronę internetową.

BAT jest wiceliderem rynku produktów tytoniowych w Polsce i pionierem wśród zagranicznych inwestorów w branży e-papierosów. W fabryce w Augustowie firma produkuje ponad 36 mln sztuk papierosów, z czego jedna trzecia trafia na polski rynek, a dwie trzecie do blisko 50 krajów. Od 1991 roku BAT zainwestował w Polsce ponad 1,8 mld zł. Łącznie koncern zatrudnia w Polsce ponad 1700 osób.

Więcej na www.ivape.pl.