Wismec Predator 228W + Elabo Tank

Wismec 2 dni temu zaprezentował swój nowy zestaw. Z tego co widzę komentarze na temat tego produktu są podzielone .. wiele osób nie wierzy,że Wismec wypuścił zasilanie na 2 akumulatory a nie na 6 😀 Jest sporo głosów poparcia, ale również sporo zarzutów wzorowania się na produktach SmokTech – ja dzisiaj podrzucę Wam garść informacji technicznych na temat tej nowinki.

5 dostępnych wersji kolorystycznych – z czego 2 ostatnie moim skromnym zdaniem wyglądają sensownie. Przycisk umieszczony na bocznym panelu zasilania – doskonale znane wszystkim rozwiązanie – moim zdaniem bardzo wygodne.

Wymiarowo : 86.7mm wysokości 29mm średnicy oraz niespełna 44mm szerokości jeżeli chodzi o zasilanie. Parownika ma średnicę 25mm i mierzy niespełna 53mm. Całość dość kompaktowa – szkoda jedynie,że producent umieścił głowicę na boku zamiast na środku zasilania, które pracuje na 2 akumulatorach 18650. Należy pamiętać o zastosowaniu wysoko prądowych baterii o takich samych parametrach i cyklach rozładowań.

Szybkie ładowanie – jednym z pierwszych urządzeń, które ładowały akumulatory natężeniem 2A o ile dobrze pamiętam był VaporShark na DNA200 z pakietem li-po. Tutaj również na początek akumulatory dostają ” kopa ” dzięki temu, w krótkim czasie możemy szybko doładować nasze zasilanie – jest to w pełni bezpieczne i nie szkodzi akumulatorom. Wraz z czasem natężenie będzie spadać i taki zabieg wydłuża żywotność akumulatorów.

Buck-Bost – Biorąc wszystko na chłopski rozum – dzięki zwiększonemu progowi maksymalnego natężenia wyjściowego do 50A oraz napięciu maksymalnym 9V + doliczając do tego spadki, które występują zawsze wkręcając parownik z opornością około 0.35ohm uzyskamy pełne 228W – dla przykładu wkręcając taki sam opór do Cuboid-a uzyskamy niemal o połowę mniejszą moc spowodowaną zabezpieczeniem do 25A.

Słówko o parowniku – podstawowa, prosta konstrukcja na grzałki fabryczne – z demontowanym drip tipem oraz wygodnym napełnianiem od góry po przesunięciu pierścienia. Pojemność między 4.9ml a 4.6ml w zależności od zastosowanej grzałki – jeśli mowa o grzałkach to w zestawie otrzymujemy 2 sztuki 0.2 ohm z zakresem pracy od 40W do 80W oraz 0.25 ohm z zakresem pracy od 40W do 120W ).

Specyfikacja techniczna zestawu :

– Parownik o średnicy 25mm
– Wysokość z drip tipem 52.8mm
– Pojemność 4.9ml ( z grzałką 0.2 ohm )
– Pojemność 4.6ml ( z grzałką 0.25 ohm )
– Waga parownika  ~60g
– Wygodne napełnianie od góry
– Zasilanie o maksymalnej mocy wyjściowej 228W
– Napędzany 2×18650
– Wymiary 43.6mm x 29mm x 86.7mm
– TCR – ręczne ustawienia temperaturowe
– Wsparcie i regulacja kontroli temperatury dla drutów niklowych, tytanowych i stali
– Płynna regulacja mocy od 1W do 228W
– Obsługa rezystancji w trybie TC od 0.05 ohm
– Obsługa rezystancji w trybie mocy od 0.1 ohm
– Maksymalne natężenie wyjściowe 50A
– Maksymalne napięcie wyjściowe 9V
– Maksymalny prąd ładowania 2A
– Port microUSB do ładowania i aktualizacji