Wojny tytoniowych gigantów

Mamy się czym pochwalić, bo to na polskim podwórku wyrósł jeden z poważnych europejskich graczy branży elektronicznych papierosów – Grupa CHIC. Holding skupia w swoich rękach dwie trzecie krajowej sprzedaży. W Polsce chmurzy się naprawdę sporo, bo jest to już prawie 1,5 mln osób. Dla porównania, w dużo od nas większej Wielkiej Brytanii wapuje ok. 2 mln ludzi. Rynek jest więc perspektywiczny. Szacuje się, że w 2020 roku światowy rynek podzieli się po równo, na elektroniczne papierosy i tyle samo papierosów analogowych. A co będzie później?

Największe międzynarodowe przedsiębiorstwo tytoniowe British American Tobacco, zwęszyło naprawdę dobry interes i postanowiło przymierzyć się do produkcji elektronicznych papierosów zakładając spółkę Nicoventures, która wypuściła na rynek swój flagowy produkt pod nazwą Vype. To właśnie to małe cacko ma się niedługo pojawić na naszym polskim rynku i zacząć go ochoczo podbijać! Oczywiście, może być to nieco niebezpieczne dla naszych rodzimych produktów.

Kolejnym wielkim gigantem, który chciałby wygenerować trochę zysków za pośrednictwem naszego polskiego rynku jest Imperial Tobacco. Ich flagowym produktem miałby być Puritane. Dużo się więc dzieje, ale wypowiedzi płynące ze strony naszego rodzimego CHIC zdają się być niedotknięte żadną obawą. Jesteśmy gotowi z nimi walczyć i nie oddać polskiego rynku wciąż promując własne produkty, które niczym nie ustępują tym europejskim. CHIC zapewnia, że technologiczne jesteśmy zdecydowanie przed zagranicznymi graczami. W ciągu roku prowadzi się bowiem bardzo wiele badań w ramach eSmokig Insitute. To prawie 1800 analiz, które wzbogacają naszą wiedzę na temat wpływu e-papierosów na zdrowie. Są to bardzo cenne informacje, które niewątpliwe przekładają się na produkcję najlepszych jakościowo i nieszkodliwych dla organizmu e-papierosów.

Oczywiście, trzeba być przygotowanym na różny rozwój wypadków, bo jednak tacy giganci, jak British American Tobacco, Imperial Tobacco czy Philip Morris na pewno skóry tanio nie sprzedadzą. Czy CHIC, według swoich zapewnień, będzie w stanie z nimi konkurować? Polski dystrybutor elektronicznych papierosów na rynki europejskie – eSmoking, także nie zamierza odpuścić i dać się wypchnąć na dalszy plan. Jako polscy wapujący trzymamy za nich wszystkich mocno kciuki!