Wybór elektronicznego papierosa tylko pozornie należy do łatwych zadań.

W rzeczywistości rynek proponuje nam całą masę produktów oraz poszczególnych elementów, akcesoriów wzbogacających nasz nowy sposób e-palenia. Na początku należy zastanowić się na wyglądem i kształtem urządzenia, jakim jest e-papieros. Jeśli do tej pory byliśmy miłośnikami tradycyjnych papierosów, to e-papieros stylizowany w taki właśnie sposób, będzie doskonałym pomysłem.

Kolejnym ważnym elementem może być wybór pojemności baterii. E-papieros działa dzięki zasilaniu elektrycznemu i to jak długo będzie nam posłuszny zależy od rodzaju i jakości baterii. Nie ma jednak co liczyć na jej długowieczność, dlatego należy się wyposażyć w dwie sztuki. Im cieńsza bateria, tym większy komfort korzystania z e-papierosa. Podstawową częścią każdego urządzenia jest kartridż, w którym umieszczamy e-liquid. Sprzedawany w kilkudziesięciu mililitrowych pojemniczkach zawiera określoną dawkę nikotyny. Palacz dobiera ją samodzielnie, według własnych potrzeb i oczekiwań.

E-liquidy dostępne są ponadto w rozmaitych wersjach smakowych, co bardzo uatrakcyjnia tę formę e-palenia. Należy jednak pamiętać, że e liquid przechowuje się w chłodnych i ciemnych miejscach, gdyż nikotyna pod wpływem światła traci swe właściwości.

E papieros, to delikatne urządzenie, o które trzeba odpowiednio zadbać. W tym celu można się wyposażyć w pudełko przeznaczone do transportu, dzięki czemu będzie zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Elektroniczne papierosy są ciekawą odmianą dla tych, którzy są już znudzeni tradycyjną formą palenia.