Wybór elektronicznego papierosa …

Elektroniczne papierosy to tylko urządzenia. Bywają niezawodne, ale to jeszcze nie znaczy, że należałoby kupować jak najdroższe produkty, z wysokiej półki. Jeśli decydujemy się na e-papierosa, warto zorientować się, jaki wybór mamy właściwie na rynku i czego tak naprawdę potrzebujemy, co nas usatysfakcjonuje.
Cenę winduje jakość wykonania e-papierosa i rodzaj materiału użytego do jego produkcji. Zawsze najlepiej dokonywać zakupów w sklepie stacjonarnym, gdzie będziemy mieć możliwość zweryfikowania, z jakim sprzętem mamy do czynienia. Najczęściej zbudowany jest z plastiku i szkła. Jeśli będzie to bardzo tani produkt, to wiele elementów, na które się składa, po prostu szybko ulegną zużyciu czy nawet zepsuciu. Mowa tu np. o przyciskach czy gwintach. Kiedy jest się początkującym wapującym, nie będzie także sensu celowanie w najdroższe e-papierosy. Swoje potrzeby weryfikuje się bowiem podczas codziennego użytkowania, to wówczas oceniamy, jaki produkt spełniałby nasze oczekiwania.

Ważny jest oczywiście także sam design e-papierosa. Wyobraźnia i poczucie estetyki producentów, pod tym względem przekraczają najśmielsze domysły. Dzięki temu klienci mają co wybierać. Najczęściej kupowane są te tańsze wersje e-papierosa, do których wyglądu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Niektórzy konsumenci wolą jednak, aby ich elektroniczny papieros wyglądem przypominał jego analogowego odpowiednika. Takie skojarzenie może dać im oczekiwany relaks i ukojenie. Nałogowi palacze mają bowiem swoje przyzwyczajenia i upodobania. Jeśli zmienią swojego papierosa na elektronicznego, jaki wyglądem nie przypomina ich żarzącego się przyjaciela dyskretnie puszczającego dymek, mogą być nieco rozczarowani.

Trwałość elektronicznych papierosów także będzie w pewien sposób uzależniona ceną, ale to również nie znaczy, że należy kupować coś, co stanowi produkt ekskluzywny. Generalnie, e-papierosy są trwałe i wytrzymałe jak wszystko. Po czasie się po prostu psują i muszą być wymieniane na nowe. Moja rada jest też taka, aby jednak podziękować za elektroniczne papierosy, które były już użytkowane przez innych e-palaczy. Po pierwsze jest to dość niehigieniczne, a poza tym mogą być wówczas bardzo awaryjne. Zatem zainwestujmy w coś dobrego, ale niech nie popuszczą nas wodze fantazji, bo możemy stracić trochę pieniędzy zupełnie bez żadnego sensu.