Za dwa dni przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia – palisz papierosy? RZUĆ TO ŚWIŃSTWO! 10 najlepszych sposobów!

Rzucić palenie nie jest łatwo, a nałogowcem jest się ponoć przez całe życie. Nic dziwnego, że ci, którzy w końcu chcieliby przestać „puszczać dymka”, muszą mieć wsparcie. Dlatego powstał Światowy Dzień Rzucania Palenia. A jak skutecznie i raz na zawsze rzucić palenie? Są na to sposoby, niektóre nawet dość… dziwne. Jakie? Sprawdź!

10 SPOSOBÓW NA RZUCENIE PALENIA!

1. Bardzo popularną metodą jest stosowanie środków zastępczych, czyli zastępczej terapii nikotynowej. To popularne ostatnio pastylki, tabletki, gumy do żucia czy plasterki przyklejane na ramię. Produkty te zawierają w sobie nikotynę sztucznie wytworzoną w laboratorium. W czasie ssania pastylek czy żucia gumy nikotyna przenika do śluzówki w jamie ustnej a dalej do organizmu, podobnie w wypadku nikotyny zawartej w plasterkach. Ta przenika do krwiobiegu przez skórę. 🙁 nie działa próbowałem – NIE !!!

2. E-papierosy. Chociaż nazywają się elektronicznymi papierosami, to mają pomóc w rzuceniu palenia. W skład płynu, który ulatnia się w postaci pary wchodzi nikotyna. Jednak e-papieros nie sprawia, że do organizmu docierają substancje smoliste i te, które wywołują raka. 🙂 CHYBA JEDYNE SENSOWNE ROZWIĄZANIE I NA DODATEK DZIAŁA!

3. Hipnoza. Dzięki niej można świadomie kierować warstwami podświadomości w człowieku. Wprowadzenie w stan hipnozy pomaga wzmocnić komunikowanie ze strukturami emocjonalnymi człowieka, a przez to kształtować wolę palacza. 🙁 i nie wiadomo co jeszcze przy okazji … – NIE !!!

4. Akupunktura, chociaż nie kojarzy się ze sposobem na rzucenie palenia, to jest to tego wykorzystywana. Przez nakłuwanie ciała igłami pobudzane są punkty na ciele, a to sprawia, że do mózgu wysyłane są impulsy, które zmniejszają w mózgu chęć sięgnięcia po papierosa. Metoda nieco bolesna, ale skoro chce się rzucić palenie. 🙁 nie a żółtaczka i nie wiadomo co jeszcze w promocji … – NIE !!!

5. Sposób religijny, czyli nawiązujący do moralności i przykazań. Skoro w przykazaniach ludzie mają zakaz zabijania, to palenie poniekąd się w nie wpisuje. Jeśli ktoś pali, to skracasz sobie życie, czyli sam sobie szkodzi i prowadzi do szybszej śmierci! Chcesz być w zgodzie z sumieniem i wiarą? Rzuć palenie! bez komentarza …

6. Słodycze. Niektórzy uważają, że zajadanie głodu nikotynowego słodyczami to dobry pomysł. Zamiast po papierosa sięgają po ciastko lub cukierek, ale oby nie za często. W przeciwnym razie zamiast raka płuc można zachorować na cukrzycę! 🙁 nie bo po co tyć 10 kg – NIE !!!

7. Dobrym sposobem na rzucenie palenia jest podliczenie wydatków na papierosy. Papierosy nie są tanie, a za paczkę najzwyklejszych i wcale nie wyszukanych trzeba zapłacić niemal 12 złotych. Wystarczy, że ktoś podliczy ile tygodniowo albo miesięcznie wydaje na papierosy, a co zamiast tego mógłby kupić, a palenie rzuci od razu! 🙁 nie bo społeczeństwo mamy bogate … – NIE !!!

8. Warto zająć się czymś, by nie myśleć o paleniu. W końcu palenie papierosów to nałóg, a wiadomo, że o nałogu myśli się bardzo często. Trzeba znaleźć coś, co pozwoli zająć ci myśli. Może nowe hobby, dodatkowa praca, ciekawa lektura, a może… wystarczy się zakochać? 🙁 nie bo jak ktoś pali nawet podczas SEXu to podwójna dupa … – NIE !!!

9. Najważniejsza jest motywacja. O swoim planie rzucenia palenia najlepiej powiedzieć bliskim. Wtedy nie będziesz tak narażony na to, że ktoś znajomy będzie namawiał cię na papieroska. A poza tym, wiadomo, że nie ma to jak grupa wsparcia. 🙁 nie bo kumple ci nie odpuszczą i nawet sami cię będą częstować – NIE !!! działa!

10. Rzucając palenie warto pamiętać o otoczeniu. Ktoś kto chce zerwać z nałogiem powinien wyrzucić albo pochować wszystkie zapalniczki, czy popielniczki, tak by nie rzucały się w oczy. Dobrze też wyprać firanki czy narzuty na łóżko, by nie było czuć zapachu papierosów. 🙁 sposób nie działa alkoholikowi chce się pić nawet jak nie widzi butelki – NIE !!!

Podsumowanie i wyjście jest tylko jedno i na dodatek sprawdzone! DZIAŁA!

2. E-papierosy. Chociaż nazywają się elektronicznymi papierosami, to mają pomóc w rzuceniu palenia. W skład płynu, który ulatnia się w postaci pary wchodzi nikotyna. Jednak e-papieros nie sprawia, że do organizmu docierają substancje smoliste i te, które wywołują raka. 🙂 CHYBA JEDYNE SENSOWNE ROZWIĄZANIE I NA DODATEK DZIAŁA!

Tradycyjne papierosy kojarzą się z nieprzyjemnym dymem oraz drażniącym zapachem a raczej smrodem ubrań i pomieszczeń, w których przebywają palacze. To niekoniecznie musi być regułą. Obecny na rynku elektroniczny papieros stał się od pewnego czasu doskonałą alternatywą i nowym sposobem zdrowego e-palenia. E-papieros neutralizuje brzydki zapach, jaki do tej pory ciągnął się za osobami, które nałogowo odurzały się tytoniem. To ogromny cios dla wszystkich dużych koncernów tytoniowych, stąd tak trudno jest znieść informację, że nowość w postaci e-papierosa w szybkim tempie zdobywa całe grono odbiorców. E papieros charakteryzuje się masą zalet, których tradycyjne śmierdzące i na dodatek zabójcze, śmiercionośne  papierosy zostały pozbawione. Mowa tu choćby o legalności palenia w miejscach publicznych. Obecnie nie ma żadnych podstaw, aby takie restrykcje były wprowadzane w stosunku do nowatorskiego i zdrowego sposobu e-palenia nikotyny, jakim jest e-papieros.

Wypełniony aromatycznym płynem nie wydziela nieprzyjemnego zapachu a raczej palonego smrodu. E-liquid płyn jakim jest wypełniony elektroniczny papieros pod wpływem określonej temperatury zostaje podgrzany, dzięki czemu nikotyna inhalowana jest do płuc palacza. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru całej gamy płynów. E liquid może mieć smak alkoholu, owoców, a nawet słodyczy, jak czekolada, co jest ciekawym urozmaiceniem tradycyjnego palenia papierosów. Niektórzy kupują elektroniczny papieros tylko dla samej przyjemności korzystania z tego nowatorskiego urządzenia. E-liqud pozbawiony jest wówczas nikotyny. Bez wątpienia elektroniczny papieros, to nadzieja i przyszłość nas wszystkich.