Zatrzymali moją paczkę .. Co robić ?

Zamówiłeś coś w zagranicznych serwisach i twoja paczka została zatrzymana na granicy ?

Bardzo wiele paczek zatrzymywane jest do kontroli celnej, ale nie znaczy to,że twoja paczka nie zostanie Ci dostarczona lub będziesz musiał uiścić dodatkowe opłaty. Kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć :

1 – Kwota wolna od podatku paczki zza granicy to 45 EURO powyżej tej kwoty może być naliczony podatek VAT. Powyżej kwoty 145 EURO – może zostać naliczone CŁO. Może, chodź nie musi.

2 – Jeżeli w historii śledzenia paczki zobaczysz informację o zatrzymaniu paczki na kontrolę celną nie przewiduj najgorszego. Każda paczka, którą zamówisz może być prawnie zatrzymana do kontroli. Ważne jest by nie panikować, bo przesadne działania takie jak płaczliwe maile czy telefonu do sortowni mogą niekorzystnie wpłynąć na decyzję celnika. Należy uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać paczki lub listu od celnika .. co wtedy ???

3 – Jeżeli otrzymasz list od celnika zostaniesz poproszony o o dostarczenie potwierdzenia płatności za towar. Na jego podstawie zostanie ustalone czy paczka podlega dalszym opłatom. Najlepszą i najszybszą formą jest przesłanie dokumentów mailowo.

4 – Zamawianie klonów / podróbek – tutaj należy liczyć się z częstymi konsekwencjami ( chodź tyczy się to głównie cennych towarów telefonów – zasilań ). Jeżeli celnik uzna, że sprowadzasz podróbki prócz opłat VAT / CŁO może również nałożyć bardzo wysokie kary pieniężne.

boardboard