Zdrowe jutro jest marzeniem każdego człowieka.

Zdrowe, bezpieczne jutro jest niewątpliwym marzeniem każdego człowieka. Pomoc w osiągnięciu tego celu proponują twórcy elektronicznego papierosa, który w stosunku dla klasycznych wyrobów tytoniowych jest urządzeniem nieszkodliwym dla naszego zdrowia.

E-papieros w istocie jest inhalatorem mieszaniny aromatów, gliceryny oraz glikolu propylenowego, w zależności od potrzeb użytkownika, zwykle również nikotyny w różnym stężeniu. Mieszanina ta pierwotnie jest w płynnej postaci i nazywana jest e-liquidem, pod wpływem działania i funkcjonowania e-papierosa płyn ten jest podgrzewany do temperatury 150- 180 stopni. Za sprawą tak wysokiej temperatury e-liquid przechodzi w stan aerozolu, który jest inhalowany przez użytkownika.

Przy pomocy glikolu płyn tworzy mgiełkę do złudzenia przypominającą dym klasycznego papierosa, dodawana gliceryna często zwiększa ten efekt i dodaje mu autentyczności. Opcjonalnie niektóre modele wyposażone są w diodę LED na końcu urządzenia, która imituje żarzenie się elektronicznego papierosa. Jak widać twórcy tego rewolucyjnego sposobu na bezpieczne e-palenie pomyśleli o najwyższym komforcie konsumenta. Komfort i zdrowie użytkownika jest również bardzo ważny dla najlepszych dystrybutorów e-papierosów. Badają oni bowiem e-liquidy, a na opakowaniach podają faktyczny skład płynów. E-palacze często podkreślają, że e-papieros ma smak zbliżony do klasycznego papierosa, a co najważniejsze dzięki podobnemu wyglądowi oraz możliwości trzymania urządzenia, jak w przypadku klasycznego wyrobu tytoniowego, urządzenie daje namiastkę prawdziwego palenia.

Oprócz możliwości podtrzymywania rytuału standardowego palenia e-papierosy likwidują także głód nikotynowy. Elektroniczny papieros oprócz proponowanych zalet, oferuje również wiele zalet środowisku. Otóż e-palenie zmniejsza ryzyko wywołania pożaru. Z urządzenia można korzystać niemal wszędzie, w centrum handlowym, sklepie, samolocie, pubie, kawiarni i łóżku.

Niezwykle ważne jest też to, że e-paląc e-papierosa nie narażamy naszych współtowarzyszy na zgubne skutki palenia. Oprócz korzyści dla zdrowia elektroniczny papieros ma również świetny wpływ na naszą urodę, nie pozostawia bowiem przykrego osadu w ustach, zęby mają więc naturalną barwę. W świetnym stanie pozostają również włosy, ubrania i skóra, które nie wytwarzają przykrej woni.

Elektroniczny papieros staje się coraz bardziej popularny w różnorodnych kręgach, duży wpływ ma na to również ilość dostępnych na rynku płynów. E-liquidy sprzedawane są w różnych wariantach smakowych w zależności od upodobań konsumenta. Oferowane są płyny o aromacie ziołowym, tytoniowym, owocowym oraz o smaku różnych popularnych alkoholi. E-liquid daje możliwość e-palenia, która niesie ze sobą również walory smakowe, czego nie można powiedzieć o klasycznych wyrobach tytoniowych. Elektroniczne papierosy mają niewątpliwie wiele zalet, dlatego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego typu urządzeń, dających szansę na poprawę stanu zdrowia konsumenta.