Zrób własny liquid! Może wyjść nawet 5 razy taniej niż kupny!

Temat robienia e-liquidów jakiemuś laikowi może być obcy, jednak elitarni waperzy z pewnością umieją „upędzić” własny. Może brzmi strasznie jednak
liquidy robi się bardzo prosto i przyjemnie, nawet ktoś nowy w świecie e-papierosów podoła z pewnością temu zadaniu, zwłaszcza po przeczytaniu poniżeszgo artykułu.

Co nam jest potrzebne do zrobienia e-liquidu?

Przede wszystkim baza, aromaty i oczywiście butelki, ewentualnie można dokupić glicerynę jeśli ktoś bardzo pragnie uzyskać soczystą chmurę kosztem smaku.

„Co? Jak? Gdzie? Ile?”

Upraszczając zrobienie e-liquidu polega na dolaniu do bazy uprzednio wlanej w butelkę aromatu. Intensywność smaku jaki otrzymamy zależy od stężenia aromatu w naszym wywarze oraz bazie. Ja osobiście przykładowo 20ml aromatu robię tak że wlewam do butli 7ml bazy, 2ml aromatu, znowu 7ml bazy, ta sama dawka aromatu oraz resztę dopełniam gliceryną. Butelka robi małą podróż po pokoju (niektórzy preferują wstrząsanie, podobno mniej inwazyjne) po czym na 24-48h ląduję w szafce. Po tym zazwyczaj jednodniowym leżakowaniu nasz wywar jest gotowy do zatankowania i wyparowania.

Co do baz osobiście polecam VPG Power Smoke od Inawery. Cenowo jest tak że im większa moc (mg) tym droższa baza, więc waperzy którzy gustują w 0-6 mg będą bardzo zadowoleni. Wybór aromatów to już kwestia gustu, TPA i Flavor West mają dobre aromaty w przystępnej cenie i oczywiście posiadają szeroki wachlarz smaków. Zalecane stężenie dla każdego aromatu jest inne, najlepiej jest zrobić 5-8% a potem dodać bo lepiej jest nie czuć smaku (lub słabo) niż przykładowo czuć mdlącą słodkość za każdym buszkiem.

Różnica między bazami.

VG to baza z większą ilością gliceryny, sprawdza się w aromatach owocowych, słodkich (ciastka etc.)

PG to baza większą ilością glikolu, w tym przypadku użycie aromatów tytoniowych jest wręcz wskazane.

VPG to baza składająca się z gliceryny i glikolu w stosunku 1:1, najczęściej polecana.

Cenowo produkcja liquidu wacha się od 2 do 7 zł za 10ml.